Gmina Chełm ekologiczna i kulturalna

5 lipca Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwały dzięki którym Gmina Chełm uzyska dofinansowanie na dwa projekty o łącznej sumie prawie 1,6 mln.

Chodzi o projekt „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Chełm poprzez budowę sieci wodociągowych, budowę przydomowych oczyszczali ścieków i przebudowę oczyszczalni ścieków komunalnych”. Całkowita wartość projektu to 2568782,13 przy czym dofinansowanie wyniesie 1349819,00. W ramach projektu wykonana zostanie sieć wodociągowa w Pokrówce, 129 przydomowych oczyszczalni ścieków przebudowana będzie także oczyszczalnia ścieków w Srebrzyszczu.  Kolejny projekt jaki uzyskał dofinansowanie to „Zwiększenie dostępności do infrastruktury kultury w Gminie Chełm poprzez modernizację świetlicy w Zagrodzie” wartość tego projektu to 384 192,22 przy dofinansowaniu rzędu 247 646,95. Projekt zakłada gruntowną przebudowę świetlicy w Zagrodzie włącznie z wymianą instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz montaż pompy ciepła powietrze – powietrze. Oba projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

1 lipca 2013 roku gmina przejęła obowiązek odbioru i zagospodarowania wszystkich odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych. WIĘCEJ

Zakład Azart ul. Kolejowa 1 C, 22-100 Chełm tel. 82 562 12 28 w. 22, 82 562 12 28 w. 25 Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Chełm w WIĘCEJ