„Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii szansą na poprawę jakości środowiska naturalnego w gminie Chełm”

Wykonawcą inwestycji było Konsorcjum LIDER Flexipower Group Sp. z o.o z Pabianic Partner: EcoExperts s.c. z miejscowości Zgorzała. Przedmiotem projektu był zakup i instalacja 703 solarnych systemów grzewczych centralnej wody użytkowej. Instalacje zostały zamontowane na 702 budynkach prywatnych oraz 1 obiekcie użyteczności publicznej (budynku Urzędu Gminy Chełm). Urządzenia niezbędne do pozyskiwania energii słonecznej – kolektory (wraz z całą instalacją), będące własnością Gminy, zostały usytuowane na budynkach stanowiących własność osób prywatnych, z którymi Gmina podpisała stosowne umowy oraz na budynku użyteczności publicznej będących własnością Gminy. Projekt został zrealizowany na podstawie Umowy Nr: 02/12-UDA-RPLU.06.02.00-06-056/12-00-0731 o dofinansowanie Projektu w ramach Osi Priorytetowej VI środowisko i czysta energia, Działania 6.2. energia przyjazna środowisku, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, zawartej w  Lublinie w dniu 6.03.2015 r.

Całkowita wartość projektu: 7 892 409,23
Dofinansowanie: 6 159 891,38

1 lipca 2013 roku gmina przejęła obowiązek odbioru i zagospodarowania wszystkich odpadów komunalnych WIĘCEJ

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie  22-100 Chełm ul. Wołyńska 57 NIP 563-000-08-72 REGON 110052871 Zakład Oczyszczania Miasta 22-100 Chełm ul. Bieławin 5 tel. (82) 565-44-93, (82) 565-60-05,  WIĘCEJ