Artystyczne spotkanie w Rożdżałowie

Biuro Promocji Gminy Chełm oraz Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone twórczości znanych w regionie twórców ludowych - Stanisławy i Waleriana Mąków z Rożdżałowa. Pani Stanisława maluje, rzeźbi, wycina, pisze pisanki już od czterdziestu pięciu lat. Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa jej prac. Podczas tego twórczego popołudnia odbędzie się również promocja wydawnictwa, katalogu poświęconego twórczości tego artystycznego małżeństwa. Katalog będzie do oglądania, przedstawiono w nim reprezentatywne prace z dziedzin jej twórczości Pani Stanisławy, jak i czytania, są w nim wiersze Pana Waleriana, co tworzy niepowtarzalną mieszankę artystyczną pełną twórczej pasji, energii, radości, miłości do ziemi, życia i ludzi. Zapraszamy do świetlicy w Rożdżałowie 21 Stycznia 2018 r. na godz. 16.00. Spotkanie muzycznie urozmaici Zespół  „I To i Owo” z Żółtaniec.