Ranking „Wspólnoty”: Wśród liderów inwestycji

„Liderzy inwestycji” to tytuł niezależnego rankingu opublikowanego przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”. Autorami rankingu są prof. Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy bazując na danych ze sprawozdań budżetowych, przy obliczaniu wskaźników biorą pod uwagę wszystkie inwestycje samorządowe.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Wystawę Jubileuszową


Serdecznie zapraszamy na Wystawę Jubileuszową 25-lecia Oddziału Chełmskiego ZWIĄZKU PLASTYKÓW ARTYSTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, która odbędzie się 22 października 2017 r. w Galerii Sztuki Współczesnej OWIK w Uhrze. W programie koncert Jarka Buczka.

Czytaj więcej...

Ambasadorzy z całego świata w gminie


Na zaproszenie władz rządowych i samorządowych w dniach 6-8 października na terenie województwa lubelskiego gościli szefowie misji dyplomatycznych z ponad trzydziestu państw z różnych stron świata akredytowani w Polsce.

 

Czytaj więcej...

Hubertus w Janowie

W sobotę 30 września w lasach janowskich odbył się tradycyjny Hubertus zorganizowany przez Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Edukacja. Historia. Kultura oraz Gminę Chełm. Dopisała pogoda, goście i oczywiście konie. Impreza rozpoczęła się od prezentacji koni i jeźdźców, których było 34. 
 

Czytaj więcej...