Najlepsi uczniowie uhonorowani

21 czerwca w Zespole Szkół w Żółtańcach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Gminie Chełm oraz wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu  uczniów z ZS w Żółtańcach  pod kierunkiem Ewy Krygowskiej i Agnieszki Rutkowskiej.  Wójt gminy Wiesław Kociuba złożył gratulacje uczniom i rodzicom, życzył wszystkim jak najlepszych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej...

Fuzja Kultur po raz piąty

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do Janowa na piatą juz Fuzję Kultur, która odbedzie sie w najbliższą niedzielę 18 czerwca o godz.13.00 przy swielicy.  Bogaty program artystyczny na scenie oraz inne atrakcje towrzyszące m.in. ciekawe stoiska gastronomiczne i wystawowe, atrakcje dla dzieci, pozwolą spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnym gronie w sposób interesujący i przyjemny.

Czytaj więcej...

Złote Gody w gminie

13 czerwca w Domu Przyjęć Diana II odbyła się doniosła uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pozycie małżeńskie” nadanych przez Prezydenta RP, parom z terenu gminy Chełm. Medale są przyznawane za przynajmniej 50 letnie pożycie małżeńskie. Drodzy Jubilaci oprócz Medali otrzymali Listy Gratulacyjne i kwiaty, które wręczali wójt gminy Wiesław Kociuba, przewodniczący rady gminy Artur Kubacki, z-ca wójta Lucjan Piotrowski oraz sekretarz gminy Paweł Ciechan. Życzenia również złożył ks. Marek Żyszkiewicz proboszcz  parafii w Podgórzu.

Czytaj więcej...

Lotnicze Depułtycze 2017

Lotnicze Depułtycze – drugi samolotowy sukces

10 – 11 czerwca w Depułtyczach Królewskich na Lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbył się II Międzynarodowy Piknik LOTNICZE DEPUŁTYCZE.  Producentem i głównym organizatorem było KAGERO PUBLISHING,  gospodarzem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, współorganizatorem Gmina Chełm, a partnerem Miasto Chełm.

Czytaj więcej...