Lotnicze Depułtycze 2017

Lotnicze Depułtycze – drugi samolotowy sukces
10 – 11 czerwca w Depułtyczach Królewskich na Lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbył się II Międzynarodowy Piknik LOTNICZE DEPUŁTYCZE. Producentem i głównym organizatorem było KAGERO PUBLISHING, gospodarzem PWSZ w Chełmie, współorganizatorem Gmina Chełm, a partnerem Miasto Chełm.

 Piknik rozpoczął się od spadochroniarzy SkyDive Chełm, którzy wraz z flagami państw uczestniczących wylądowali na płycie lotniska, przekazując je m.in. Damianowi Majsakowi Kagero Publishing, prof. Arkadiuszowi Tofilowi rektorowi PWSZ, Agacie Fisz prezydent Miasta Chełm oraz Lucjanowi Piotrowskiemu z-cy wójta Gminy Chełm.  I się zaczęło. Przez dwa dni piloci z Polski, Czech, Szwajcarii, Francji i Wielkiej Brytanii dbali o niesamowite emocje na depułtyckim niebie. Można było podziwiać blisko 40 samolotów i helikopterów w niesamowitych pokazach akrobatycznych, a na płycie lotniska drugie tyle prezentowało swoje „wdzięki” przed bardzo licznie przybyłą publicznością. Niezapomniane wrażenia zostawili po sobie wszyscy uczestniczy, lecz w szczególny sposób można wyróżnić obecność Supermarine Spitfira XVI, 0V-10 Bronco, Miga-29, Jaka -18 oraz wielu zabytkowych statków powietrznych. Klimatu dopełniały m.in. statyczne wystawy automobili, pojazdów wojskowych, grup rekonstrukcyjnych.Można było również podziwiać pokaz Stowarzyszenia ASG Grim Reapers Chełm, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Chełm „Uherzacy”, występy młodych wokalistów Amelii Mielniczuk, Anny Sułkowskiej, Poli Kunki, Agnieszki Kotek i Bartłomieja Stochmala, Marty Nafalskiej i Karoliny Semeniuk  oraz Kapeli i zespołu „I to i owo”. Oczywiście nie było to możliwe bez zaangażowania sponsorów, partnerów, partnerów medialnych opraz wielu ludzi z pasją.