Pielgrzymi wrócili z Watykanu

Do Chełma powrócili już uczestnicy Rowerowej Pielgrzymki do Watykanu. Pielgrzymi pokonali 2000 km.

W czasie wyprawy każdy dzień rozpoczynali od mszy świętej, a że nie zawsze udało się dotrzeć do świątyni, to zdarzały się również modlitwy w hotelach czy restauracji. Jak podkreślali uczestnicy, nie ważne jest miejsce a szczere intencje, a tych pielgrzymom nie brakowało. Trasa pielgrzymki wiodła z Polski przez Słowację, Węgry, Słowenię i Włochy. Mimo wielomiesięcznych przygotowań logistycznych trasa nieco się wydłużyła z planowanych 1860 km do przeszło 2000. Przy tak długiej trasie nie udało się uniknąć awarii sprzętu czy wypadków. Na szczęście te okazały się nie groźne a uszkodzony sprzęt udawało się szybko  naprawić. Na uczestników już w Watykanie czekała miła niespodzianka, bo sam Papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów wśród których był Wiesław Kociuba Wójt Gminy Chełm. Po powrocie z wyprawy życia, teraz czas na regenerację i kolejne plany. Jednak po przejechaniu 2000 km do Watykanu, kolejne wyprawy po Polsce dla kolarzy będą już tylko niewinną wycieczką na dwóch kółkach.