Narodowe Czytanie "Wesela"

W czwartek 21 września w ramach Narodowego Czytania „Wesela” S. Wyspiańskiego w Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie zgromadzili się przedstawiciele samorządu, instytucji kulturalnych i młodzież ze Szkoły w Okszowie by wspólnie poczytać. 

Jak na wesele przystało nie zabrakło kulinarnych niespodzianek i weselnej kapeli, w rolę której wcielił się zespół z Żółtaniec „I To i Owo”. Fragmenty Wesela czytali m.in.: Paweł Ciechan – sekretarz Gminy Chełm, Artur Kubacki – przewodniczący Rady Gminy Chełm, Aleksander Kowalczyk, Krzysztof Dziechciaruk – radni Gminy Chełm, Krystyna Zera - Dyrektor Szkoły w Okszowie, Tadeusz Marek Wolszczak - z-ca dyrektora, Anna Nazar, Maria Tokarz, Stanisław Koszewski, Małgorzata Zaprawa z CHBP - członkowie Chełmskiej Grupy Literackiej Lubelska 36, Barbara Ciechan z Zespołu Szkół w Okszowie, Przemysław Kargul – pracownik Biura Promocji Gminy Chełm oraz Halina Czarniecka i Kinga Farian – pracownicy świetlic.