Nadanie nr PESEL - OrSO-009

OrSO-009

- OrSO-009-01 – wniosek o nadanie nr PESEL

OrSO-009-01   (kliknij by pobrać wniosek)

- dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo,

- odpisy aktów stanu cywilnego - dokumenty w języku obcym należy przedłożyć z tłumaczeniem na język polski,

- pełnomocnictwo wraz z dowodem wniesienia stosownej opłaty skarbowej w przypadku działania za pośrednictwem pełnomocnika.

- dowód osobisty lub paszport albo inny dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo,

- dokument potwierdzający dane siedziby pracodawcy w przypadku braku miejsca zameldowania.

Osobiście:

Stanowisko ds. Ewidencji ludności, dowodów osobistych
      ul. Gminna 18, Pokój nr 5

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

Stanowisko ds. Ewidencji ludności, dowodów osobistych
        ul. Gminna 18, Pokój nr 5

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

Do 30 dni.

- Wniosek o nadanie numeru PESEL powinien zawierać podstawę prawną, z której wynika obowiązek posiadania numeru PESEL.

- Wniosek składa się osobiście lub przez pełnomocnika wraz z dokumentami potwierdzającymi dane zawarte we wniosku w organie gminy, który dokonał zameldowania na pobyt czasowy, a w przypadku braku miejsca zameldowania, w organie gminy właściwym dla siedziby pracodawcy.

- W razie niemożności ustalenia właściwego organu gminy, wniosek o nadanie numeru PESEL należy złożyć w urzędzie dzielnicy Śródmieście miasta stołecznego Warszawy (ul. Nowogrodzka 43).

- Za osobę nieposiadającą zdolności do czynności prawnych lub posiadającą ograniczoną zdolność do czynności prawnych wniosek składa jej przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny.

- Osoba składająca wniosek o nadanie numeru PESEL otrzymuje z urzędu powiadomienie o nadaniu numeru PESEL.

- Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (tekst jednolity - Dz. U. z 2017 r. poz. 657),

- Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity - Dz. U. z 2017 r. poz. 1257),

- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 stycznia 2012 r. w sprawie nadania lub zmiany numeru PESEL (tekst jednolity - Dz. U. z 2015 r. poz. 1984).